Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Z różańcem w dłoni do Pani Roztocza

Dzieci zgromadzone u tronu Pani Roztocza

KS. SŁAWOMIR SKOWROŃSKI

Dzieci zgromadzone u tronu Pani Roztocza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę, 23 września, w sanktuarium maryjnym w Krasnobrodzie odbyło się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Na spotkanie to przybyło do Pani Roztocza ok. 800 dzieci z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej i nie tylko, bo przyjechały również dzieci z kilku parafii archidiecezji lubelskiej. Dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie

Na rozpoczęcie spotkania w krasnobrodzkim sanktuarium zgromadzonych w kościele powitał i pozdrowił o. Piotr Dettlaff (CSsR) z Radia Maryja. W spotkaniu Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci miała również wziąć udział Madzia Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych, ale ze względu na zły stan zdrowia połączono się z nią tylko telefonicznie; wyraziła radość ze spotkania dzieci u Pani Krasnobrodzkiej oraz skierowała do wszystkich słowa swoich życzeń i pozdrowień. Madzia Buczek zachęcała wszystkich do pięknej modlitwy, jaką jest Różaniec. Mówiła: „Bardzo się cieszę, że tak wielu z Was odpowiedziało na zaproszenie Matki Najświętszej i przybyliście do Krasnobrodu (…). Trzeba nam szerzyć modlitwę różańcową w domu, szkole, w klasie. Trzeba nam to czynić z wielką odwagą i radością w sercu, nie bojąc się, nie wstydząc tego, że ktoś może nas wyśmiać, ale chciejmy czynić to z miłości do Matki Najświętszej. (…) Życzę Wam tego, abyście wytrwali w codziennym odmawianiu Różańca świętego”. Następnie poprowadziła modlitwę cząstką Różańca świętego.
Pierwsze „koło” założyła w 1997 r. właśnie Madzia Buczek, która ze swoimi kolegami z podwórka zaczęła modlić się modlitwą na różańcu. Dziś Podwórkowe Kółka Różańcowe skupiają ok. 150 tys. dzieci w 32 krajach na wszystkich kontynentach świata. Postawa dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych jest kontynuacją misji pastuszków z Fatimy: Hiacynty, Łucji i Franciszka. Modlitwą różańcową ogarniają cały świat. Członkowie kół mogą gromadzić się na modlitwie wspólnej bądź, o ustalonej godzinie, modlić się w swoim domu.
Założycielka tego wielkiego dzieła pragnie każdemu przekazać jak bardzo potrzebna jest modlitwa na różańcu. „Pamiętajcie, że przez Różaniec możecie wszystko przezwyciężyć” – pisze na stronie internetowej PKRD. „Zobaczcie, jak bardzo w naszych czasach potrzebna jest modlitwa różańcowa, o którą błaga nas Matka Boża. (…) Dlatego błagam Was, pomóżcie Matce Bożej zwyciężyć!”.
Centralnym wydarzeniem krasnobrodzkiego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Maciej Lewandowski, wikariusz parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.
Nawiązując do niedzielnej Ewangelii ks. Maciej mówił: „Pan Jezus mówi dziś do każdego z nas, że jeśli chcemy być wielcy, to musimy umieć służyć drugiemu człowiekowi. To jest bardzo trudne, ale Pan Jezus pokazał nam, że tak można. Bo On jak przyszedł na świat to służył człowiekowi, czynił dla ludzi cuda, pomagał im, uzdrawiał, rozmnażał chleb (…). A w jaki sposób my możemy służyć drugiemu człowiekowi, tym na drugim końcu świata, biednym w Afryce, papieżowi, misjonarzom? Oto możemy to czynić właśnie modląc się. Bo gdy modlimy się na różańcu, to mamy modlić się nie tylko w swojej intencji – bo tak jest najłatwiej. Ale w Podwórkowych Kółkach Różańcowych służymy innym, modląc się za innych. Poprzez modlitwę różańcową służymy innym i stajemy się jak Pan Jezus”.
W koncelebrze wzięli udział również o. Piotr Dettlaff CSsR oraz ks. Tadeusz Maciejko z parafii Trójcy Świętej w Komarowie. Na spotkanie wraz z dziećmi przybyło również wielu kapłanów. Spotkanie ubogacone było pięknym śpiewem w wykonaniu zespołów działających przy parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie – scholi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz scholi dziecięcej, która koncertem pieśni religijnych zakończyła spotkanie w naszej świątyni. Celem spotkań regionalnych organizowanych przez Radio Maryja jest wspólna modlitwa, dzielenie się świadectwami o mocy modlitwy różańcowej oraz propagowanie modlitwy różańcowej wśród dzieci.
Uczestnictwo dzieci w PKRD związane jest z deklaracją codziennej modlitwy różańcowej w intencjach: za Ojca Świętego – o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego, za Kościół Święty, za biskupów, kapłanów i siostry zakonne, za misje, za dzieci nienarodzone, o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie.
Dopełnieniem całej uroczystości był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Była też okazja, aby każda z przybyłych grup za pośrednictwem TV TRWAM wypowiedziała słowa życzeń i pozdrowień dla swoich najbliższych.
Chciejmy wszyscy odpowiedzieć na orędzie Maryi, która wzywa wszystkich ludzi do codziennego odmawiania Różańca. To wezwanie Maryi jest aktualne także dzisiaj. Potrzeba naszej wytrwałej modlitwy, by na świecie mógł zapanować pokój i zwyciężyło dobro. Matka Boża prosi także Ciebie o codzienną modlitwę różańcową. To tak niewiele, a jak wiele łask możemy wyprosić dla siebie, swoich najbliższych, dla Ojczyzny i całego świata. Może miesiąc październik będzie dla Ciebie czasem, w którym rozkochasz się w modlitwie różańcowej i staniesz się apostołem Matki Najświętszej, by pomagać Jej w przemianie świata i ratowaniu grzeszników.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2012-12-31 00:00

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Różaniec najchętniej praktykowaną formą kultu maryjnego w Polsce

Magdalena Pijewska

Modlitwa różańcowa to najbardziej popularna forma kultu maryjnego w Polsce - wynika z raportu Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK). Po różańcu i nabożeństwach majowych, jednym z zasadniczych rysów pobożności maryjnej we współczesnym polskim katolicyzmie jest nabożeństwo fatimskie.

Więcej ...

Polska przegrała z Holandią 1:2 w meczu piłkarskich mistrzostw Europy

2024-06-16 16:55

PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

Więcej ...

Bp Wojciech Osial: lekcje religii wspierają wychowawczą rolę szkoły

2024-06-17 13:24
Bp dr hab. Wojciech Osial

Episkopat News

Bp dr hab. Wojciech Osial

- Nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły. Dzięki obecności tych lekcji jest możliwe integralne wychowanie człowieka w jego sferze intelektualnej, moralnej, duchowej i kulturowej. Ufam, że MEN zauważy te wartości - mówi w wywiadzie dla KAI bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, omawiając dotychczasowe rozmowy strony kościelnej i rządowej w sprawie organizacji lekcji religii w szkole.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Kościół

Ulicami Warszawy przeszedł XIX Marsz dla Życia i Rodziny

Mamy obowiązek kochać swoją ojczyznę

Wiara

Mamy obowiązek kochać swoją ojczyznę

Dobry jak chleb – św. Brat Albert Chmielowski

Niedziela Podlaska

Dobry jak chleb – św. Brat Albert Chmielowski

„Ecce Homo” brata Alberta to coś więcej niż obraz

Kościół

„Ecce Homo” brata Alberta to coś więcej niż obraz

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Sport

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Wiara

12 czerwca: Rocznica objawień w Akicie. Uzdrowienia,...

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy

Wiara

Rozważania na niedzielę: Lekarz odpuszczał grzechy