Wiernym przybyłym w Boże Ciało wieczorem do Rzeszowa z całej Polski towarzyszyli biskupi: bp Jan Wątroba z diecezji rzeszowskiej, bp Stanisław Jamrozek z diecezji przemyskiej oraz bp Kazimierz Górny – biskup senior diecezji rzeszowskiej, kapłani i osoby życia konsekrowanego. - Dobrze, że jesteście z nami i przywieźliście ze sobą młodzież, wspaniałą młodzież! – mówił ks. Mariusz Mik, organizator koncertu.
Reklama
- Na początku naszego koncertu przeżywać będziemy niecodzienne świadectwo. Świadectwo wynikające z wiary, z miłości, doświadczenia krzyża. Świadectwo jakże wymowne! – mówił ks. Andrzej Cypryś zapowiadając film „Samarytanie z Markowej” przygotowanego przez Grzegorza Józiaka dla Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. - Wszystko świadczy o miłości. Ponadczasowej, prawdziwej, do końca – to fragment wiersza Marii Elżbiety Szulikowskiej, która od 2017 roku historycznie i literacko mówi o rodzinie Ulmów z Markowej. – Wiersz napisany dla Wiktorii i Józefa, o ich miłości prawdziwej, wiernej i do końca. Ulmowie nie mówili o miłości. Oni kochali autentycznie, pokornie i ofiarnie siebie i spotkanych ludzi. Szczególnie zdumiewa mnie ich miłości do ziemi – gigantyczna praca. A dzieci? Siedmioro dzieci Ulmów to obraz ich miłości. Bo Ulmowie żyli miłością, która owocuje – mówiła autorka dwóch tomików wierszy poświęconych pamięci rodziny Ulmów pt: „Kwiaty pamięci” i „Róże nad grobem”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Kierownikiem muzycznym wydarzenia był, jak co roku, Marcin Pospieszalski, chórem i orkiestrą dyrygował Hubert Kowalski, zaś kierownictwo duchowe nad niemałą rodziną Jednego Serca Jednego Ducha pełnili ks. Andrzej Cypryś i ks. Mariusz Mik. Na scenie pojawili się wybitni muzycy i artyści z Polski i z zagranicy m.in.: Beata Bednarz, Andrzej Lampert, skład New Life’m: Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Lidia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Tomas Celis Sanchez, Adeb Chamoun, Fundacja Braci Golec oraz Goście z Ukrainy.
Tegoroczny koncert Jednego Serca Jednego Ducha odbył się już po raz 21. Pierwszy zorganizował w 2003 roku Jan Budziaszek i nazwał koncertem swojego życia”. Jest to największy koncert uwielbieniowy w Europie.
Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich dzieci byli rodziną pochodzącą z podkarpackiej wsi Markowa, w powiecie łańcuckim. To polscy bohaterowie Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata, zamordowani przez niemieckich żandarmów za pomoc Żydom udzielaną podczas II wojny światowej. 10 września zostaną ogłoszeni błogosławionymi Kościoła katolickiego.