Reklama

Świat

Dzwony z Polski zabrzmią za granicą w obronie życia

Family News Service

Bardzo cieszymy się jako Fundacja ŻYCIU TAK im. Niepokalanego Poczęcia NMP, że inicjatywa, która powstała w tamtym roku, rozszerza się, teraz na Ukrainę i Ekwador.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już przed rokiem włączył się w nią papież Franciszek – powiedział Family News Service Bogdan Romaniuk, prezes Fundacji, z której inicjatywy powstały już trzy dzwony. W piątek 8 października o godz. 15:00 w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 46/1 odbyła się uroczystość odlania (narodzin) dzwonów „Głos Nienarodzonych” dla Ekwadoru i Ukrainy. Zostaną poświęcone przez papieża Franciszka 27 października na Placu św. Piotra w Rzymie.

Pierwszy dzwon „Głos Nienarodzonych” powstał rok temu i także został poświęcony przez Ojca Świętego. Dziś pielgrzymuje po całej Polsce budząc sumienia stanowiących prawo i ludzi dobrej woli, a jego idea przybrała międzynarodowego rozmachu. Jak przypomina Bogdan Romaniuk, papież już przed rokiem „zwrócił się do wszystkich na całym świecie, by ten dzwon budził sumienia i mobilizował do ratowania każdego życia poczętego. Co roku ponad 42 miliony dzieci są mordowane w wyniku aborcji. Piętno aborcji, które spoczywa niemal na każdym kraju świata, powinno być jak najszybciej zmyte”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Prezes Romaniuk zaznaczył, że Ukraina i Ekwador same zwróciły się do Fundacji z prośbą o sporządzanie dla nich dzwonów „Głos Nienarodzonych”.

Family News Service

Abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, oraz abp Luis Cabrera Herrera z Ekwadoru wystąpili do papieża z prośbą o poświęcenie tych dzwonów. Papież wyraził zgodę. Jeden z nich będzie stacjonować na Ukrainie w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie; drugi zaś w Ekwadorze, w archidiecezji Guayaquil.

Ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii św. Jana Pawła II, wyraził radość z faktu powstania dzwonu dla Ukrainy. „Ten dzwon nie będzie stał cały czas przy naszym kościele, ale zostanie ustawiony na przyczepie i będzie go można zabierać do różnych miejscowości i parafii całej Ukrainy. Zainteresowanie już jest. Będzie on wspomagał naszą akcję oświatową. Przy nim znajdzie się niewielka wystawa ukazująca fotografie nienarodzonych dzieci. W ten sposób dzwon spełni dobrą oświatową akcję, polegającą na przybliżaniu naukowej prawdy o początkach ludzkiego życia od momentu poczęcia” – zaznaczył ks. Grzegorz. „Dzwon ma też znaczenie sakralne i będzie ukazywał wielką godność ludzkiego życia. Bicie dzwonu będzie przypominało bicie serca człowieka, również nienarodzonego. Dzwon doda odwagi wielodzietnym rodzinom na Ukrainie, których jest dużo i są otwarte na życie” – dodał.

Reklama

Jak zdradził proboszcz parafii we Lwowie, dzwon zostanie umieszczony w miejscu symbolicznym. „Znajdzie się tuż obok miejsca, gdzie Jan Paweł II przebywał przed laty we Lwowie. To było największe w historii Ukrainy zgromadzenie. Papież Obrońca życia będzie tutaj przedłużał swoją misję” – podkreślił ks. Grzegorz Draus.

„Jestem wdzięczny wszystkim ofiarodawcom, też wiernym z parafii św. Jana Pawła II. Ofiarność jest wielka. Świadomość jest bardzo ważna. Trzeba ją rozbudzać bardzo aktywnie” – zaznaczył ks. Draus.

Dodał też, że „dzwon będzie bardzo przyciągał i wierzymy, że dzięki niemu zjawią się obrońcy życia. Z pewnością będziemy po latach słyszeć świadectwa tych, którzy dzięki tej inicjatywie zostali uratowani”.

Fundacja ŻYCIU TAK ma siedzibę w Rzeszowie. Poprzez różnorodne inicjatywy i projekty aktywnie przypomina o potrzebie ochrony ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jedną z najważniejszych inicjatyw są właśnie dzwony „Głos Nienarodzonych”.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-10-08 18:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bicie „Dzwonu Nienarodzonych” na Jasnej Górze przypomniało, że życie każdego człowieka jest święte

BPJG

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze trwa modlitwa także za dzieci nienarodzone. W tej intencji abp Wacław Depo, metropolita częstochowski przewodniczył w południe Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej. Bezpośrednio po Eucharystii uderzył w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który po raz trzeci, właśnie 8 grudnia, dotarł do sanktuarium.

Więcej ...

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego życia

2024-04-15 13:31

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 15, 18-21.

Więcej ...

Ks. Tadeo z Filipin: na pielgrzymce łagiewnickiej zobaczyłem nadzieję Kościoła

2024-05-05 14:58
Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Małgorzata Pabis

Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

„Na pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia zobaczyłem młodych ludzi, rodziny z dziećmi, nadzieję Kościoła” - mówi ks. Tadeo Timada, filipiński duchowny ze Zgromadzenia Synów Miłości, który uczestniczył po raz pierwszy w bielsko-żywieckiej pielgrzymce do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przeszła ona po raz 12. z Bielska-Białej do krakowskich Łagiewnik w dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. Wzięło w niej udział ponad 1200 osób.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Wiara

Ks. Węgrzyniak: miłość owocna i radosna dzięki...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...