Reklama

Wiara

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata...

Jak bardzo Jezus ukochał nas ludzi. Mistrz z Nazaretu z pewnością wiedział, że bez Niego sobie nie poradzimy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako człowiek doświadczam często prawdy, że najszczęśliwsze chwile w życiu to te, w których czujemy się ogarnięci Bożą miłością. Są to najczęściej te chwile, które spędzamy z Jezusem, przy Jezusie i które poświęcamy dla Jezusa. Chwile, które spędzam na adoracji Najświętszego Sakramentu należą do najpiękniejszych chwil w życiu; są to chwile oczekiwane i upragnione, chwile, które pozwalają mi rozmawiać z Jezusem jak z najbliższym Przyjacielem. Jemu mogę powiedzieć o wszystkim, nawet o najskrytszych tajemnicach. A jeśli brakuje słów, wówczas patrzymy na siebie, patrzymy… Najważniejsze że jest Chrystus, że pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie…

Jak bardzo Jezus ukochał nas ludzi. Mistrz z Nazaretu z pewnością wiedział, że bez Niego sobie nie poradzimy. Wiedział również i to, że był długo oczekiwanym na świecie Mesjaszem. Był świadomy swojej misji. W Jezusie Chrystusie spełniło się wiele proroctw i zapowiedzi starotestamentalnych ale też zrealizowało się pragnienie ludzi, by przyszedł Mesjasz i odnowił wszystko. „Wiele razy ludzie łamali Boże przymierze, a Bóg zamiast ich opuścić, zawarł z nimi nowe przymierze przez Jezusa Chrystusa, Swojego Syna a naszego Odkupiciela. Przymierze tak mocne, że nic nie może go złamać” ( I Modlitwa Eucharystyczna o Tajemnicy Pojednania).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Dziś Chrystus jest nadal upragnionym gościem naszych serc! Chrystus pragnie mieszkać w naszych sercach ale i my odczuwamy pragnienie, które chcemy ugasić w źródle Jego Świętej obecności. To dzisiaj do nas Jezus kieruje swoje zaproszenie: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: strumienie Wody Żywej popłyną z Jego wnętrza” ( J 7,37b-38).

Bądźmy pewni, że krzyk pragnienia o Bożą łaskę, nie pozostanie u Boga bez odzewu. On uspokoi „odwieczne pragnienie świata”.

Panie Jezu, wyprostuj ścieżki naszego życia i ugaś nasze pragnienia Swoją Świętą Obecnością. Niech nikt i nic nie zastąpi nam ciebie. Wspomagaj nas, abyśmy nigdy nie rozminęli się z Tobą.

Podziel się:

Oceń:

2021-06-17 21:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego...

Karol Porwich/Niedziela

Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego, Serce Jezusa, w łonie Matki - Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone: Pierwsze dwa wezwania Litanii do Najświętszego Serca Jezusowego są przekazem wyznania wiary Kościoła z Nicei, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem.

Więcej ...

„Katolicki influencer” – czyli jaki? Misja na cyfrowym kontynencie

2025-07-27 10:26

sdecoret/fotolia.com

Żyjemy w epoce, w której cyfrowy świat stał się nowym kontynentem - miejscem rozmów, idei i poszukiwania sensu. Pojawia się pytanie: kim jest „katolicki influencer” i jak wygląda jego misja w cyfrowym świecie - przestrzeni pełnej możliwości, ale i zagrożeń? „W świecie ulotności i półprawd trzeba głosić nadzieję, która jest trwała i zakorzeniona w Chrystusie” - wskazała dr hab. Monika Przybysz, medioznawca z Instytutu Edukacji Medialnej Wydziału Teologicznego UKSW.

Więcej ...

Nowy Proboszcz. Odpust. Festyn Rodzinny

2025-07-27 22:24
ks. Mariusz Dębski - nowy proboszcz na Psim Polu

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Mariusz Dębski - nowy proboszcz na Psim Polu

Wrocław Psie Pole: Ostatnia niedziela lipca była świetną okazją do świętowania w parafii św. Jakuba i św. Krzysztofa. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 - uroczyście został wprowadzony nowy proboszcz - ks. Mariusz Dębski. Msza święta była odpustową ku czci patronów parafii św. Jakuba i św. Krzysztofa. Po Mszy św. odbyła się procesja, a po południu w ogrodach parafialnych rozpoczął się Festyn Rodzinny.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...

Kościół

Komunikat Archidiecezji Warszawskiej w związku ze...

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Kościół

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Kościół

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa