Polska - Niemcy 3:1 w drugim meczu towarzyskim siatkarzy

Polscy siatkarze wygrali z Niemcami 3:1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27) w drugim meczu towarzyskim w Zielonej Górze. Dzień wcześniej biało-czerwoni zwyciężyli 3:2.

Oba spotkania odbyły się bez udziału publiczności. Trenerzy umówili się wcześniej, że niezależnie od wyniku w obu przypadkach rozegrają co najmniej cztery sety.

W środę podopieczni Vitala Heynena zainaugurowali swoje tegoroczne występy. Był to też pierwszy międzynarodowy mecz siatkarski po przerwie związanej z pandemią.

Polaków w tym roku z powodu koronawirusa nie czeka żadna rywalizacja o stawkę. Rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne z Estończykami, których podejmą w Łodzi w niedzielę i poniedziałek. (PAP)

an/ krys/

0 -1
2020-07-23 20:07

ME siatkarzy – Polska – Serbia 3:2

PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze pokonali w Krakowie Serbię 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14) w swoim drugim meczu w grupie A mistrzostw Europy.

List pasterski z okazji jubileuszu diecezji lubuskiej

2024-04-25 16:00
bp Tadeusz Lityński

Karolina Krasowska

Bp Tadeusz Lityński skierował do diecezjan list pasterski z okazji jubileuszu 900-lecia utworzenia diecezji lubuskiej.