Wygrywamy z Rosją

DarkoStojanovic/pixabay.com

Reprezentanci Polski zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i ostatecznie pokonali Rosjan 79:74, wyrzucając ich jednocześnie z mistrzostw świata.

Polscy koszykarze wyszli na prowadzenie w meczu z Rosją dopiero w czwartej kwarcie. Ostatnie minuty układały się pod dyktando podopiecznych trenera Mike'a Taylora.

Łukasz Koszarek i Adam Waczyński to bohaterowie pierwszego meczu drugiej rundy mistrzostw świata koszykarzy. Pierwszy z nich – weteran, który na mundialu w Chinach miał się nie pojawić, poderwał Biało-Czerwonych w drugiej połowie meczu z Rosją do walki. To za sprawą jego wejścia w miejsce A.J. Slaughtera nasza gra nabrała rozpędu. Rozgrywający trafił dwa rzuty za 3 punkty, a na początku czwartej kwarty popisał się fantastycznym podaniem na alley oopa do Aarona Cela. A drugi – kapitan, na którego od początku pracy z kadrą stawia zdecydowanie Mike Taylor, okazał się naszym najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu.

Bardzo dobrze zagrał również Adam Hrycaniuk. Polski środkowy zdobył 8 punktów, zaliczył 6 zbiórek, 3 asysty i przechwyt.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie Polacy zmierzą się z Argentyną. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 września, o godz. 14.00. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych w ćwierćfinale będzie Serbia lub Hiszpania.

2019-09-07 08:05

Kobe Bryant był gorliwym katolikiem, a tuż przed śmiercią uczestniczył we Mszy św.

youtube.com

Legenda NBA Kobe Bryant, który zginął w tragicznym wypadku helikoptera 26 stycznia, wspominany jest przez przyjaciół i duchownych jako gorliwy katolik

Madonno z Puszczy, módl się za nami...

2024-05-01 20:29

Początki kultu Madonny z Puszczy sięgają przełomu XVII i XVIII w. Wiadomo, że w pierwszej połowie XVII stulecia w świątyni znajdowało się 18 wotów oraz 6 nici korali.

Piłkarski PP - triumf Wisły Kraków

2024-05-02 18:56
Zawodnicy Wisły Kraków cieszą się z gola podczas finałowego meczu piłkarskiego Pucharu Polski z Pogonią Szczecin

PAP/Marcin Bielecki

Piłkarze Wisły Kraków po raz piąty w historii zdobyli Puchar Polski. W finale na PGE Narodowym w Warszawie pokonali Pogoń Szczecin 2:1 po dogrywce. Wcześniej "Biała Gwiazda" zdobyła to trofeum w latach 1926, 1967, 2002 i 2003.

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...