Reklama

W diecezjach

Stary Sącz: ruszył Strefa Chwały Festiwal

informacja prasowa

Muzycy, artyści, dziennikarze, działacze społeczni, liderzy wspólnot i animatorzy z Polski i z zagranicy uczestniczą w rekolekcjach Ludzi Nowej Kultury - Strefa Chwały Festiwal. Wydarzenie, które potrwa do 2 lipca, zgromadziło całe rodziny przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Uczestnicy razem się modlą, śpiewają i dyskutują. Są też warsztaty ArtStrefa, a w niedzielę dołączyć może każdy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród zaproszonych gości są Natalia i Tomek Budzyńscy. - Żeby zostać chrześcijaninem, trzeba spotkać chrześcijanina - mówił muzyk. „Ja Dobrej Nowiny wcześniej nie słyszałem, tylko moralizm, który mnie odrzucił od Kościoła. Dopiero w wieku 32 lat usłyszałem, że Bóg kocha grzesznika, czyli mnie. Wcześniej nigdy tego nie słyszałem. Uwierzyłem w Dobrą Nowinę” - powiedział.

Natalia i Tomek Budzyńscy od 24 lat należą do wspólnoty neokatechumenalnej. Byli punkowcy chodzili po domach i ewangelizowali przez pięć lat. „Idziesz do ludzi mówić, że Bóg ich kocha, idziesz z trudem i strachem, a niektórzy nas odrzucali. Wracaliśmy jednak zadowoleni, pełni ducha. Dużo sama zyskałam. To był dla mnie wielki dar” - opowiadała dziennikarka i autorka książek.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Muzyk wspomina, że kiedy zaczął się nawracać, byli tacy, którzy go krytykowali. „Minęło od tego czasu 25 lat i na koncerty, które gramy przychodzą ci ludzie, ale inaczej się zachowują. Starzy punkowcy płaczą. Muzyka ma wielką siłę oddziaływania. Dotyka serca ludzkiego. To wielka odpowiedzialność artysty, bo chodzi o to, żeby podnieść człowieka” - mówił Tomek Budzyński.

Małżeństwo pytane o to jak dzisiaj mówić młodym o Bogu, odpowiada, że ważny jest przykład życia. „Ludzie nas obserwują, patrzą na nas i albo chcą tak żyć, i mieć ten chrześcijański styl bycia, albo nie. Przykładem życia chrześcijańskiego jest m.in. umiejętność przebaczania. To bardzo ważne” - powiedział muzyk.

Strefa Chwały potrwa do 2 lipca. To jedyne w swoim rodzaju rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, którzy poprzez ewangelizację chcą budować lepszy świat.

Monika i Marcin Gomułkowie z Torunia mówią że są tutaj, żeby zaświadczyć o miłości. „Jest w nas pragnienie, żeby zbudować dom na Skale i chcemy młodym pokazywać, że się da. Doświadczamy Bożej miłości. W naszym domu mieszka Jezus. Staramy się żyć Jego słowem. To jedyne źródło szczęścia, miłości, pokoju i radości” - dodają małżonkowie.

Reklama

W niedzielę podczas Strefy Chwały odbędzie się dzień otwarty. „Dołączyć może każdy, bo będzie to rodzinne świętowanie niedzieli. Zaplanowaliśmy spotkanie z aktorami, Mszę św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża i mnóstwo muzyki ” - podkreśla Agnieszka Dubiel. Natomiast w niedzielę o 19.00 rozpocznie się III Diecezjalne Uwielbienie – „Laboratorium Miłości”. W planie m.in. adoracja, uwielbienie, konferencja, świadectwa oraz modlitwa wstawiennicza.

Wyjątkowość Strefa Chwały Festiwalu stanowi prawdziwie rodzinna atmosfera tworzona przez uczestników, wśród których znajduje się wiele osób zaangażowanych w rekolekcje od lat, jak też Strefowicze przyjeżdżający z całymi rodzinami. Ułatwia im to program Strefy dostosowany do różnych grup wiekowych.

Działa już ArtStrefa. To specjalna przestrzeń wykorzystująca różne formy ekspresji, rozwijająca kreatywność i umiejętności twórcze dzieci, i młodzieży. Odbywają się warsztaty tańca nowoczesnego, tańca hip-hop, muzyczne dla dzieci, rękodzieła artystycznego, cyrkowe, fotograficzne, graffiti.

Strefa Chwały Festiwal organizuje Stowarzyszenie Muza Dei.

Podziel się:

Oceń:

2019-06-29 09:33

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na Finał II Schlag Festival

Archiwum Zuzanny Bator

Przed nami ostatni koncert w ramach II Schlag Festival.

Więcej ...

Magdalena Guziak-Nowak: wszystkie ręce na pokład dla ochrony życia dziecka nienarodzonego

2024-05-04 09:55

Adobe.Stock

- Jestem przeciw aborcji, ponieważ po pierwsze nie wolno zabijać niewinnych dzieci, a po drugie kobiety zasługują na dobrą, konkretną, realną pomoc w rozwiązaniu ich prawdziwych problemów, z którymi czasami w ciąży muszą się borykać, a nie na taką tanią alternatywę, która do końca życia pozostanie wyrwą w sercu - mówi Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dyrektor ds. edukacji.

Więcej ...

Rzeszowskie spotkania maryjne

2024-05-03 21:00
Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

Irena Markowicz

Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

Majową pobożność skierowaną ku Matce Bożej zauważamy w różnych miejscach i okolicznościach. Tak jest i tak było przez wieki. Maryja otaczała opieką, kiedy prosiliśmy o to, ale też wspierała, kiedy brakowało już sił, aby zwracać się o pomoc.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 4.): Oddaj długopis

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 4.): Oddaj długopis

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość...

Kościół

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...