Reklama

Niedziela Legnicka

II Bolesławiecki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 26 lutego 2017 r. Bolesławiec po raz drugi weźmie udział w projekcie „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim przy ul. Piastów w Bolesławcu, startować można na dwóch dystansach:

• godz. 12.00 – bieg na dystansie 1963 metrów (koszt startu 5 zł)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• godz. 12.30 – bieg na dystansie 5000 metrów (koszt startu 30 zł)

Uczestnicy otrzymają koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych i pamiątkowy medal. Limit startujących wynosi 150 osób w biegu na 1963 metry i 50 osób na 5000 metrów.

W organizację biegu angażuje się wiele lokalnych środowisk i osób: Bolesławieckie Stowarzyszenie „Aktywni”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, Kibice Zagłębia Lubin z FC Bolesławiec, dr Janusz Chudyba.

Dlaczego bieg Tropem Wilczym?

3 lutego 2011 r. uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 1 marca ustanowiono świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych: (...) którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego z bronią w ręku jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, aby w ten sposób podtrzymać pamięć o poległych bohaterach. Pierwsza edycja biegu miała charakter survivalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. W zeszłym roku wydarzenie zgromadziło 40 000 uczestników ze 160 miast z całej Polski oraz Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Wilna, Grodna, Lidy, Żytomierza i Zdołbunowa.

Reklama

Symboliczny bieg na dystansie 1963 metrów to odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

Szczegóły bolesławieckiego biegu w regulaminie dostępnym na stronie www.wboleslawcu.pl Natomiast zapisy na stronie http://tropemwilczym.pl/bieg/boleslawiec/zapisy/

Ze względu na limity osób, liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat. Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów.

Kontakt: Łukasz Molak, tel. 505 963 860.

Podziel się:

Oceń:

2017-01-24 08:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tadeusz Szereszewski

Uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowane 1 marca przez Kapitułę „Ryngrafu Żołnierzy Wyklętych” w Białymstoku rozpoczęły się od Eucharystii koncelebrowanej w katedrze białostockiej pod przewodnictwem abp. Edwarda Ozorowskiego.

Więcej ...

Trwają przygotowania do synodu nt. synodalności: pierwsza wersja dokumentu roboczego gotowa

2024-06-25 14:27

episkopat

Gotowa jest pierwsza wersja dokumentu roboczego na październikową sesję synodu nt. synodalności. Instrumentum laboris jest aktualnie konsultowane przez ok. 70 osób reprezentujących lud Boży z całego świata, o różnej wrażliwości kościelnej i z różnych „szkół” teologicznych. Po zaaprobowaniu ostatecznej wersji dokumentu przez papieża Franciszka zostanie on opublikowany. Ma to nastąpić w pierwszej połowie lipca.

Więcej ...

Rozpoczyna się szkoła letnia Akademii Liderów

2024-06-26 09:34

Mat. prasowy

Wyjątkowo zaangażowana społecznie młodzież rozpoczyna właśnie 10-dniowe szkolenie w ramach Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 31 wyjątkowych młodych społeczników (w wieku 16-20 lat) wyłonionych w ogólnopolskiej rekrutacji będzie uczyć się jak prowadzić własne projekty społeczne i stawać się prawdziwymi liderami zmian w swoich miejscowościach. I choć wielu badaczy mówi o pokoleniu Z jako o pokoleniu „nowych nihilistów”, są w Polsce młode osoby chcące brać odpowiedzialność za wspólne sprawy i pomagać osobom potrzebującym. I te osoby właśnie spotkały się na szkole letniej Akademii Liderów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Jak wygląda moja modlitwa?

Wiara

Jak wygląda moja modlitwa?

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?

Kościół

Nauczycielu, nic Cię to nie obchodzi, że giniemy?