Reklama

Niedziela Podlaska

Znajdują radość

Laureaci tegorocznego konkursu

Natalia Zielińska

Laureaci tegorocznego konkursu

W sobotę, 25 października w Drohiczynie odbył się XXXII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu – Podlasie 2025”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To wydarzenie, które od ponad trzech dekad gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych z całej diecezji drohiczyńskiej, stało się nie tylko muzycznym świętem, ale też pięknym świadectwem wiary, wspólnoty i miłości do Ojczyzny.

Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem „Pan jest moją mocą i pieśnią, On stał się moim zbawieniem” (Wj 15, 2). Słowa te wybrzmiały szczególnie mocno – zarówno w interpretacjach młodych wykonawców, jak i w atmosferze radości panującej w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W przesłuchaniach udział wzięły 34 podmioty: soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Występy podzielono na kategorie wiekowe, co pozwoliło wyróżnić zarówno najmłodszych wykonawców, jak i starsze formacje. Jury w składzie Magdalena Chomać, Kuba Plas oraz ks. Maciej Domańszczyński – dyrektor festiwalu, oceniało technikę wokalną, dobór repertuaru, aranżację, ale przede wszystkim – siłę przekazu i autentyczność wykonania.

Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych. Patronat honorowy nad przeglądem sprawował bp Piotr Sawczuk, a patronat medialny objęły Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej, Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl. Organizatorzy podkreślali rolę festiwalu w wychowaniu młodego pokolenia, nie tylko muzycznie, lecz także duchowo i patriotycznie.

Reklama

Jak mówili przedstawiciele KSM Diecezji Drohiczyńskiej, celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni, w której przez śpiew można spotkać Boga i drugiego człowieka. Każdy z uczestników, niezależnie od miejsca w klasyfikacji, daje świadectwo wiary. Śpiewając Panu, budujemy wspólnotę, w której każdy może odnaleźć swoją cząstkę radości i nadziei.

Wspólne śpiewanie znanych pieśni religijnych i patriotycznych zjednoczyło publiczność i wykonawców, tworząc atmosferę dziękczynienia i modlitwy.

Festiwal „Śpiewajmy Panu” to wydarzenie, które po 32. latach nadal żywo wpisuje się w kulturalny i duchowy kalendarz diecezji. Każda edycja przypomina, że muzyka może łączyć pokolenia, umacniać wiarę i przebudzać patriotyczne uczucia — w sposób otwarty i radosny. Drohiczyn ponownie stał się miejscem, gdzie modlitwa brzmi śpiewem, a młodzi ludzie pokazują, że przywiązanie do Boga i Ojczyzny może być wyrażone także przez sztukę.

Organizatorem Festiwalu piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu – Podlasie 2025” jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Drohiczynie.

Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Województwa Podlaskiego a także starosty Siemiatyckiego Mariusza Cieślika, burmistrza miasta Drohiczyn Wojciecha Borzyma, Restauracji Zamkowa, Piekarni Cukiernia Podlaska oraz Fundacji Mater.

Podziel się:

Oceń:

2025-11-10 13:59

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Koncert Organowy

Niedziela podlaska 31/2024, str. I

Ks. kan. Wiesław Niemyjski wraz z Ville Urponenem

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Ks. kan. Wiesław Niemyjski wraz z Ville Urponenem

W katedrze Trójcy Przenajświętszej w ramach 19. Katedralnych Koncertów Organowych w niedzielę, 21 lipca odbył się koncert organowy, jeden z dwóch jakie w tym sezonie zaplanowano w Drohiczynie.

Więcej ...

Miłosierdzie - to zawołanie i program posługi kard. Krajewskiego

2026-03-25 15:00
Zdjęcia z prymicji kard. Konrada Krajewskiego w łódzkiej katedrze

Piotr Drzewiecki

Zdjęcia z prymicji kard. Konrada Krajewskiego w łódzkiej katedrze

Miłosierdzie - to klucz, hasło i program. Dewiza ta w sposób doskonały i zwięzły oddaje całe życie i posługę kard. Konrada Krajewskiego, szczególnie tę pełnioną z ramienia papieża Franciszka jako Jałmużnika, zaangażowanego w niesienie pomocy ubogim, bezdomnym i ofiarom wojen.

Więcej ...

Hiszpania: 25-latka chciała się zabić i doznała paraliżu. Sąd wydał zgodę na eutanazję

2026-03-26 13:01

Adobe.Stock.pl

Noelia Castillo Ramos, 25-letnia Hiszpanka, która kilka lat temu padła ofiarą zbiorowego gwałtu, w czwartek po południu podda się eutanazji. Sparaliżowana kobieta będzie mogła jej dokonać po długim procesie sądowym i mimo sprzeciwu swojego ojca.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

40 pytań Jezusa: „Czy serce nie pałało w nas, kiedy...

Wiara

40 pytań Jezusa: „Czy serce nie pałało w nas, kiedy...

Zmarł aktor Zdzisław Szymborski

Wiadomości

Zmarł aktor Zdzisław Szymborski

40 pytań Jezusa: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego...

Wiara

40 pytań Jezusa: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego...

Św. Dobry Łotrze! Czy Ty naprawdę jesteś dobry?

Św. Dobry Łotrze! Czy Ty naprawdę jesteś dobry?

26-letni kleryk umiera, pozostawiając po sobie imponujący...

Wiara

26-letni kleryk umiera, pozostawiając po sobie imponujący...

List KEP z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w...

Kościół

List KEP z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w...

Najgłupsze pokolenie? Europa wychowuje ludzi bez korzeni

Felietony

Najgłupsze pokolenie? Europa wychowuje ludzi bez korzeni

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Wiara

Nowenna przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

Święty Józef – najlepszy orędownik w każdej sprawie

Kościół

Święty Józef – najlepszy orędownik w każdej sprawie