Reklama

Niedziela Podlaska

Dbaj o zdrowie

Zwycięska drużyna z Bielska Podlaskiego

Kamila Dębska

Zwycięska drużyna z Bielska Podlaskiego

W myśl VIII zasady KSMowicza: Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży już po raz XVIII zorganizowało we współpracy z oddziałem KSM Brańsk Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Armii Krajowej 9 listopada zgromadziła się młodzież z różnych zakątków diecezji. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, podkreślając, że rywalizacja sportowa może być również sposobem na dziękczynienie Bogu za talenty i możliwości. Rozgrywki toczyły się w atmosferze wzajemnego szacunku i fair play. Drużyny wykazały się nie tylko wysokim poziomem umiejętności, ale także duchem wspólnoty i wzajemnej motywacji. Po emocjonujących meczach wyłoniono zwycięzców, którzy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami. W kategorii drużyn męskich pierwsze miejsce zajęły „Karmele”, drugie „Słony Karmel” – obie drużyny reprezentowały Duszpasterstwo Młodzieży z parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, a trzecie miejsce przypadło „Chłopakom” z Brańska. W kategorii żeńskiej pierwsze miejsce należało do „Senioritas” Łapy, drugie miejsce do „Karmelek” z Bielska Podlaskiego, trzecie miejsce zajęły siatkarki z KSM Prostyń, a zaraz za podium uplasowali się „Konszabelanci” z parafii Perlejewo i „Młynarczyki” z Brańska. Podczas turnieju wyłonieni również zostali najlepsi zawodnicy, którymi zostali Magda Pasiecznik i Artur Żarski, oboje z Bielska Podlaskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy fundatorom nagród: burmistrz Agacie Puchalskiej, Urzędowi Miasta i Gminy Brańsk, Adamowi Krasowskiemu, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Żwirownia, firmie Pater, Bankowi Spółdzielczemu w Brańsku, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do gospodarzy Szkoły Podstawowej w Brańsku na czele z jej dyrektorem Markiem Michałowskim za udostępnienie obiektu i serdeczne przyjęcie oraz ks. Sylwestrowi Falkowskiemu i sędziom, którzy czuwali nad przebiegiem rozgrywek. Turniej był doskonałą okazją, by połączyć sport, wiarę i wspólnotę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2024-11-26 14:13

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kroczyć drogą Zbawiciela

2026-03-03 12:41

Niedziela podlaska 10/2026, str. VI

Niesiony na początku duży krzyż przejmowany był przez różne grupy parafialne

Renata Jarosz

Niesiony na początku duży krzyż przejmowany był przez różne grupy parafialne

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu, 21 lutego, już po raz 7. odbyła się wspólna Droga Krzyżowa.

Więcej ...

Jeśli jesteś w podróży, to post piątkowy cię nie obowiązuje? Prawda czy mit?

2026-03-12 21:04

Adobe Stock

"Jeśli jesteś w podróży, to post piątkowy cię nie obowiązuje" – czy słyszałeś kiedyś podobne zdanie? Zapewne tak. Problem w tym, że to nieprawda.

Więcej ...

Dekanalny Dzień Skupienia z Matką Bożą Królową Pokoju

2026-03-14 21:07

mat. pras

W Bierutowie odbyło się dekanalne spotkanie młodzieży, które było świetną okazją do modlitwy, spotkania oraz rozmowy o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Seulu w 2027 roku. Od dziś w parafii obecna jest ikona Matki Bożej Królowej Pokoju.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł ks. prof. Tadeusz Reroń

Niedziela Wrocławska

Zmarł ks. prof. Tadeusz Reroń

Watykan potwierdza: dziś Leon XIV przeprowadza się do...

Kościół

Watykan potwierdza: dziś Leon XIV przeprowadza się do...

Jasna Góra zablokowana na facebooku. Konto miało setki...

Kościół

Jasna Góra zablokowana na facebooku. Konto miało setki...

Rozważania na niedzielę: 22 dni był nieprzytomny. To, co...

Wiara

Rozważania na niedzielę: 22 dni był nieprzytomny. To, co...

Suspendowany kapłan chce organizować

Kościół

Suspendowany kapłan chce organizować "spotkanie...

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

Wiadomości

Warszawa: Budynek liceum w centrum miasta ostrzelany

Kard. Krajewski: Leon XIV zapytał mnie, czy nie pragnę...

Kościół

Kard. Krajewski: Leon XIV zapytał mnie, czy nie pragnę...

Archidiecezja łódzka ma nowego arcybiskupa!

Kościół

Archidiecezja łódzka ma nowego arcybiskupa!

40 pytań Jezusa: „Dlaczego nie rozumiecie mojej mowy?”

Wiara

40 pytań Jezusa: „Dlaczego nie rozumiecie mojej mowy?”