Chelsea mistrzem Anglii

Ben Sutherland / Foter.com / CC BY

Po pięciu latach mistrzostwo Anglii ponownie powędrowało na Stamford Bridge. Piłkarze Jose Mourinho przypieczętowali tytuł skromną wygraną w londyńskich derbach z Crystal Palace.

W pierwszej połowie gra Chelsea nie była składna- piłkarze the Blues niezmiernie rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką Juliana Speroniego. Pierwszą poważną sytuację podbramkową piłkarze ze Stamford Bridge stworzyli sobie w 24. minucie i to po wyraźnym błędzie bramkarza Orłów. Po rzucie wolnym obrońcy źle zastawili pułapkę ofsajdową, a Argentyńczyk wypiąstkował piłkę w taki sposób, że spadła ona pod nogi Nemanji Maticia. Serb miał wyborną sytuację i dużo swobody, ale długo zwlekał z oddaniem strzału i Speroni ostatecznie zachował czyste konto.

Tuż przed przerwą rozpędzony Eden Hazard został wzięty w kleszcze przez Jamesa McArthura oraz Adriana Mariappę i padł na murawę. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że faul był ewidentny, lecz powtórki telewizyjne pozostawiły sporo wątpliwości.

Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i oddał bardzo zły strzał. Speroni odbił piłkę skierowaną blisko środka bramki, jednak zrobił to tak pechowo, że dał Belgowi okazję do poprawki. Drugi raz Hazard już się nie pomylił i strzałem głową dał swojej drużynie prowadzenie.

W przerwie Jose Mourinho zdjął z boiska Juana Cuadrado, zastępując go Johnem Obi Mikelem i to był jasny znak że The Blues nie będą już narzucać wysokiego tempa. W drugiej połowie ekipa ze Stamford Bridge kontrolowała boiskowe wydarzenia i miała nawet kilka okazji, by podwyższyć wynik.

Ostatecznie Chelsea utrzymała skromne 1:0 do ostatniego gwizdka sędziego, a po nim zaczęło się wielkie świętowanie. - To wspaniały moment w życiu każdego kibica The Blues. Jestem taki szczęśliwy, że po raz kolejny mogę świętować mistrzostwo mojego ukochanego klubu- mówi John, na co dzień kibic Chelsea. To piąty tytuł The Blues w historii i pierwszy od pięciu lat. Po raz ostatni na Stamford Bridge świętowano w sezonie 2009/2010, gdy trenerem The Blues był Carlo Ancelotti.

2015-05-13 10:51

Mecz Brazylia - Chile (1/8 finału)

Kard. Ryś: w Kościele nic nie dzieje się bez Ducha Świętego!

2024-05-16 21:20

Julia Saganiak

- Lubię przypominać, że Duch Święty jest jak woda - jest pokorny. Z wodą jest tak, że niczego bez niej nie ma, ale nikt jej nie zauważa – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas spotkania autorskiego.

Jak będzie przebiegał Synod Archidiecezji Wrocławskiej?

2024-05-18 14:02
Do włączenia się w synod diecezjalny jest zaproszony każdy i każda z nas, świeccy i duchowni

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Dla wiernych Archidiecezji Wrocławskiej nadchodzi okazja, aby mieć wpływ na kształt lokalnego Kościoła. 19 maja rozpocznie się II Synod Archidiecezji Wrocławskiej i jest do niego zaproszony każdy, komu leży na sercu dobro Kościoła. Spotkania presynodalne pokazały, że potencjał zarówno wśród świeckich jak i duchownych do wzajemnej współpracy jest, a rozpoczynający się synod ma stać się wzmocnieniem tej więzi i nadaniem kierunku, którym chce prowadzić Kościół wrocławski Duch Święty.