Reklama

Niedziela Kielecka

By nadzieja nie gasła

Niedziela kielecka 1/2021, str. I

Spotkanie wspólnoty „Nadzieja” w sanktuarium św. Józefa w Kielcach

K.D.

Spotkanie wspólnoty „Nadzieja” w sanktuarium św. Józefa w Kielcach

W bożonarodzeniowym klimacie przebiegało spotkanie osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami i opiekunami w sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Eucharystii modlił się wraz z członkami Stowarzyszenia „Nadzieja” bp Jan Piotrowski, który również wygłosił słowo Boże. W homilii bp Jan nawiązał do miejsca, w jakim sprawowana była Eucharystia oraz do patrona – św. Józefa. Zachęcał zebranych do tego by przyzywali opieki Maryi i św. Józefa w codziennych troskach i cierpieniach. – Za przykładem św. Józefa chcemy przyjąć Pana Jezusa, aby był pośród nas we wszystkich sercach, słowach, uczynkach i marzeniach, tych mikołajowych i bożonarodzeniowych. Podkreślał, by w tych wszystkich trudnościach zwracali się do Jezusa. – On pokrzepia Was swoją miłością, ale także pokrzepia Was swoim Słowem i Ciałem – zapewniał biskup. – Podczas tej Mszy św. modlę się, aby mimo ograniczeń nie gasła w nikim nadzieja, aby radość rozpalała serca, aby miłość była cierpliwa, wierna i serdeczna, ponieważ bez miłości człowiek staje się jak zimny i nieczuły kamień – powiedział.

Spotkanie 12 grudnia, we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe przebiegało w świątecznej atmosferze i ogromnej radości, ponieważ członkowie stowarzyszenia z powodu pandemii od wielu tygodni nie mogą widywać się i razem spędzać czasu z uwagi na obostrzenia sanitarne. Dla sześćdziesięciorga podopiecznych Stowarzyszenie przygotowało świąteczne paczki, dzięki życzliwości sponsorów. Uczestników spotkania przywitał proboszcz ks. prał. Jan Iłczyk. – Niech to spotkanie będzie dziękczynieniem Bogu za tę wspólnotę, która istnieje od kilkudziesięciu lat przy naszej parafii. Niech Jezus narodzi się w naszych sercach – mówił do uczestników kustosz sanktuarium.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie było dziękczynieniem Bogu za wspólnotę, która istnieje od kilkudziesięciu lat.

Podziel się cytatem

Muzyczną oprawę liturgii zapewnił Chór Politechniki Świętokrzyskiej z Małgorzatą Barszcz. Po Mszy św. rozbrzmiały w jego wykonaniu również kolędy, w których śpiew wszyscy się włączyli.

– Najtrudniejsza dla naszych podopiecznych w czasie pandemii jest izolacja, ponieważ oni bardzo lubią spędzać czas razem, wspólne wyjazdy i wycieczki. W 2020 r. udało się nam jeszcze jesienią zorganizować piknik oraz wyjście na przedstawienie do Kieleckiego Centrum Kultury. Jedną z wycieczek musieliśmy odwołać. Mamy jednak nadzieję, że w nowym roku, kiedy sytuacja epidemiczna unormuje się, będziemy mogli się na nią udać – mówi Grzegorz Warowiec, prezes Stowarzyszenia. Wszelkie inicjatywy mające na celu integrację środowiska niepełnosprawnych i korzystanie przez nich z wydarzeń kulturalnych, stowarzyszenie realizuje głównie dzięki pozyskanemu 1 procentowi od podatku. Stowarzyszenie działa od 1994 r. przy parafii św. Józefa, wcześniej pod nazwą „Tęcza”. Od trzech lat opiekunem duchowym wspólnoty jest ks. Michał Kościański, który sprawuje dla nich Mszę św. Podkreśla, że jego podopieczni mają w sobie ogromną wdzięczność i potrafią się cieszyć ze wszystkiego.

Podziel się:

Oceń:

2020-12-28 16:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Chrześcijańska nadzieja

MARGITA KOTAS

Więcej ...

Komunikat Rady Stałej KEP po obradach o bieżących sprawach Kościoła w Polsce

2024-05-02 20:07

Episkopat Flickr

Lekcje religii w szkołach, aktualny stan przygotowań do wdrożenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą w placówkach kościelnych, ochrona życia ludzkiego oraz eskalacja działań wojennych za wschodnią granicą i w Ziemi Świętej były głównymi tematami spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali 2 maja, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, na Jasnej Górze.

Więcej ...

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna

2024-05-03 13:28

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna mówił na Jasnej Górze abp Tadeusz Wojda. Przewodniczący Episkopatu Polski, który przewodniczył Sumie odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski apelował, by stawać w obronie „suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji”. Przypomniał, że „życie ludzkie ma niepowtarzalną wartość i że nikomu nie wolno go unicestwiać, nawet jeśli jest ono niedoskonałe”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady