Reklama

Niedziela Kielecka

Kościół kielecki zawierzyli Bożemu Miłosierdziu

Ks. T. Kaczówka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalną pielgrzymką wdzięczności za Rok Miłosierdzia nazwał biskup kielecki Jan Piotrowski wydarzenie pielgrzymkowe, które miało miejsce 12 listopada br., z udziałem ponad 3 tys. wiernych i ok. 150 kapłanów. Była to diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Przewodniczyli jej biskup ordynariusz Jan Piotrowski i biskup pomocniczy Marian Florczyk.

– To nasze diecezjalne spotkanie u źródeł Bożego Miłosierdzia potwierdziło, jak bardzo go potrzebujemy. Jako organizator z ramienia diecezji jestem zachwycony tak dużą liczbą uczestników, w tym także młodzieży i dzieci, np. z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach, czy ze wspólnot. Wszyscy przeżyliśmy ją w skupieniu i na gorącej modlitwie – mówi ks. Łukasz Zygmunt, współodpowiedzialny za pielgrzymkę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Centrum św. Jana Pawła II modlitwę różańcową na rozpoczęcie diecezjalnego spotkania poprowadził ks. Bartosz Sikora – wikariusz z Miechowa. Następnie Biskup Kielecki wprowadził relikwie św. Jana Pawła II, a ks. Adam Uniwersał – zastępca kustosza sanktuarium, przedstawił historię Centrum.

Podczas odmawianej tam Litanii ku czci św. Jana Pawła II modlono się m.in. za chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach i domach opieki. Po błogosławieństwie relikwiami uczestnicy pielgrzymki przeszli pieszo do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, korzystając z przywileju przejścia przez Bramę Miłosierdzia.

Pielgrzymów w sanktuarium witał bp Jan Szkodoń – pomocniczy biskup archidiecezji krakowskiej, przekazując im także słowa powitania od metropolity kard. Stanisława Dziwisza.

W homilii bp Piotrowski przypomniał, że to nasz wielki rodak – papież Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Podkreślił, że to „Jezus Zmartwychwstały przynosi nie tylko upragniony dar pokoju, ale przede wszystkim niewyobrażalny dar łaski przebaczenia grzechów, który dokonuje się mocą Ducha Świętego”. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na łaski i owoce dobiegającego końca Roku Miłosierdzia, zapytywał, na ile skorzystaliśmy z tego roku, ile przyjęliśmy Bożej miłości, zachęcał także do nieustannego wsłuchiwania się w orędzie Miłosierdzia Bożego. Nawiązał również do kończącego się jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i „łaski chrzcielnej jako fundamentu naszego osobistego przymierza”.

Reklama

Po Mszy św. pielgrzymi mieli czas na prywatną modlitwę, a potem odbyła się Droga Krzyżowa, zakorzeniona w duchowości Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. prał. Tomasz Rusiecki – wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego zakończyła pielgrzymowanie wiernych z diecezji kieleckiej.

– Było to piękne, ubogacające nas wszystkich przeżycie, nacechowane wdzięcznością za łaski Roku Miłosierdzia. Pielgrzymka ma zawsze walor wyzwalający dobre myśli i postanowienia, a szczególnie taka, odbyta w duchu wszechogarniającego Miłosierdzia – mówi ks. Rusiecki.

Podziel się:

Oceń:

2016-12-01 11:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dziękczynienie za Rok Miłosierdzia w stargardzkiej kolegiacie

Ks. Marcin Miczkuła

Dobiegł końca czas szczególnej łaski – Rok Miłosierdzia. Przez ten rok byliśmy zaproszeni do pochylania się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia, do jego wychwalania i uwielbiania.

Więcej ...

O pokój, szacunek dla życia i ludzkiej godności – na Jasnej Górze trwa modlitwa w uroczystość Królowej Polski

2024-05-03 17:50

Karol Porwich/Niedziela

W duchu wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad naszą Ojczyzną, polską tożsamość znaczoną maryjnym zawierzeniem, z modlitwą o pokój i o poszanowanie dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci upływa tegoroczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasnej Górze. Przypomniano, że „życie ludzkie ma niepowtarzalną wartość i że nikomu nie wolno go unicestwiać, nawet jeśli jest ono niedoskonałe”.

Więcej ...

Watykan: papież będzie przewodniczył procesji Bożego Ciała na tradycyjnej trasie

2024-05-04 12:54

Grzegorz Gałązka

2 czerwca b.r. w niedzielą po uroczystości Bożego Ciała Ojciec Święty będzie o godzinie 17.00 przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Jana na Lateranie, a następnie procesja przejdzie do bazyliki Santa Maria Maggiore, zaś Ojciec Święty udzieli tam błogosławieństwa eucharystycznego - poinformowało Biuro Papieskich Ceremonii Liturgicznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Święta Mama

Kościół

Święta Mama