Reklama

Niedziela Wrocławska

Z nadzieją ku górze

2025-09-19 16:22

Archiwum Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży

Już po raz ósmy młodzi z całej archidiecezji wrocławskiej spotkają się na szczycie góry Ślęży! – To góra, która ich nie przerośnie i spotkanie, które da dużo siły i nadziei na kolejny rok – zachęca ks. Piotr Rozpędowski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ewangelizacyjne i integracyjne spotkanie – odbywające się co roku w okolicach wspomnienia św. Stanisław Kostki, patrona młodzieży – to dla nich szansa na wspólną modlitwę i zabawę. – Spotkanie zaadresowane jest do wszystkich młodych archidiecezji wrocławskiej bez rozróżnienia na grupy, wspólnoty czy parafię, z których pochodzą. W tym roku szczególnie zwracamy uwagę na nadzieję i świętość, a pomysłodawcą tegorocznego hasła „Z nadzieją ku górze” jest ks. Kuba Bartczak, proboszcz parafii w Sulistrowicach, która nas gości i współorganizuje spotkanie – mówi ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie młodzieży rozpocznie się 27 września o o godzinie 9.30 na Przełęczy Tąpadła. – Podczas wejścia młodzi będą uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez harcerzy. Po drodze czeka ich dużo atrakcji i różnych zadań. W ten sposób młodzież będzie się też zapoznawała z młodymi świętymi – szczególnie kanonizowanymi we wrześniu tego roku św. Carlo Acutisem i św. Pier Georgio Frasatti – tłumaczy ks. Rozpędowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Po wejściu na Ślężę będzie czas na to, aby młodzi się poznali i zintegrowali. – Kiedy wszystkie grupy znajdą się już na szczycie, nastąpi nabożeństwo ewangelizacyjne z adoracją i okazją do spowiedzi. Uczestnicy wysłuchają także świadectw swoich rówieśników, którzy opowiedzą, jak przeżyli wakacje i pokażą, że młodość spędzana w Kościele jest ciekawa, kreatywna i rozwijająca.

Kulminacją spotkania będzie Msza święta pod przewodnictwem bpa Jacka Kicińskiego. Ojciec biskup będzie z nami od samego początku, będzie też wchodził na Ślężę z grupami młodzieżowymi – przybliża plan ks. Piotr. I zachęca do udziału: – Ślęża to nie jest męczący szczyt, który może kogoś przerosnąć, a równocześnie może dać wiele satysfakcji z tego, że ktoś przekroczył siebie, doświadczył czegoś dobrego, spotkał wielu pozytywnych rówieśników, poczuł wspólnotę i zobaczy radosny Kościół. W tym miejscu nie trzeba się wstydzić swojej wiary, można być sobą, można zobaczy wiele innych młodych twarzy, które także patrzą na Pana Jezusa. Ślęża to góra, która ich nie przerośnie i spotkanie, które da dużo siły i nadziei na kolejny rok!

Plan spotkania 27 września:

- 9:30 - 10:00 - rozpoczęcie wejścia, start na Przełęczy Tąpadła. Podczas wejścia gra terenowa.

- 11:30 - start integracji na górze - tańce, szaleństwo i dobre rozmowy.

- 12:30 - oficjalne rozpoczęcie. Konferencja na dzień dobry. Posłuchasz o nadziei, którą dają świadectwa Twoich rówieśników

- 13:15 - nabożeństwo i spowiedź

- 14:00 - Msza święta

- 15:00 - posiłek i zakończenie spotkania

Podziel się:

Oceń:

Wybrane dla Ciebie

Św. Wincenty á Paulo

Więcej ...

„Ojcostwo to codzienna obecność" – Marcin Kwaśny o tym, jak być bliskim tatą

2025-09-27 20:00

Razem.tv

11 października 2025 roku odbędzie się 17. Międzynarodowe Forum Tato.Net w Kielcach, wyjątkowe wydarzenie gromadzące ojców. W tym roku tematem forum będzie ojcostwo, które buduje odporność. Rozmawiamy o tym z Marcinem Kwaśnym - odtwórcą głównej roli św. Maksymiliana w filmie „Triumf serca", aktorem, który w ubiegłym roku prowadził Galę Max wieńczącą Forum Tato.Net.

Więcej ...

Jubileusz wspólnot charyzmatycznych

2025-09-27 19:59

Renata Czerwińska

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu miał miejsce diecezjalny jubileusz wspólnot charyzmatycznych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wiara

Nowenna do św. Michała Archanioła

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Wiara

Nowenna do św. Franciszka z Asyżu

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Wiara

Każdy, kto sobie tego życzy, może przyjąć Komunię...

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz

Wiara

Bóg pomnaża dobro tych, którzy je czynią już teraz

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Kościół

Ksiądz zmarł na zawał serca podczas Mszy św.

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Kościół

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na...

Nowenna do św. Ojca Pio

Wiara

Nowenna do św. Ojca Pio

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką