Reklama

Niedziela Częstochowska

Dzień Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

Zofia Białas

Dzień Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu wieluńskiego przypadł w tym roku w niedzielę 3 marca. Rozpoczął się uroczystą Eucharystią w kościele pw. św. Stanisława BM w Wieluniu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncelebrowanej Mszy św. w intencji fundatorów, darczyńców, wolontariuszy, beneficjentów i przyjaciół Fundacji przewodniczył bp Andrzej Przybylski, w koncelebrze ks. Marian Mermer i ks. Jarosław Boral. W intencjach od parafian modlił się ks. Kamil Kidawski. W homilii nawiązującej do przeczytanych tekstów liturgicznych (Księga Syracha, I List św. Pawła do Koryntian i Ewangelia wg św. Łukasza) mówił o wierze chrześcijańskiej, jako wierze wcielonej, czyli przekładającej się na codzienne życie, wierze pełnej dobrych uczynków, nie tylko deklaracji słownych. Wiara wcielona, mówił, to nie słowa, ale uczynki, bez których wiara pozostaje martwa. Wiara ma służyć nie tylko temu, kto ją wyznaje, ale musi mieć także wymiar społeczny, musi służyć dobru wspólnemu, musi je współtworzyć. Taką wiarą charakteryzują się członkowie Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego, którzy wybrali dobro i jemu służą.

Zobacz zdjęcia: Dzień Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego od 17 lat jest pośrednikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy, a tymi, którzy tę pomoc mogą i chcą zaofiarować. Od 17 lat stara się czynić dobro, by wzbogacać grunt swojej małej i wielkiej Ojczyzny, by nasienie, które nań upadnie dobrze owocowało, bo wiedzą, że po owocach jesteśmy poznawani i, że to one stanowią o naszej wartości. Przez 17 lat działalności, dla członków Fundacji, jedno zawsze jest pewne - jeśli w potrzebie jest człowiek, pomóc mu może tylko drugi człowiek. Dlatego ważne jest by Fundację tworzyło coraz więcej ludzi – partnerów Fundacji, dzięki którym można będzie zaspokoić potrzeby wielu spośród dotkniętych niedostatkiem, chorobą, kalectwem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W 2018 roku Fundacja przyznała 63 stypendia i 4 nagrody, a w XX edycjach łącznie 645 stypendiów, w programie Lider szkoły - 6 nagród, łącznie 102 nagrody, bezpłatnie wypożyczyła sprzęt 89 osobom (wypożyczalnia czynna od 2013 r.), prowadziła subkonta na leczenie i rehabilitacje dla 16 osób, dla organizacji pozarządowych, kościołów (kościół św. Barbary) i 37 szkół.

Reklama

W bieżącym roku Fundacja rozpoczyna realizację Projektu - Centrum Usług Środowiskowych w powiecie wieluńskim ze środków pozyskanych z UE w kwocie 1 mln700 tys. Liderem projektu jest gmina Osjaków a partnerami gmina Wieluń i powiat wieluński oraz Fundacja. Zadaniem Fundacji będzie prowadzenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, który wzbogaci się o: schodołaz, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory. Projekt będzie realizowany przez 2 lata.

Dzięki p. Grażynie Ryczyńskiej, Fundacja otrzyma 19 wózków inwalidzkich z Fundacji Rycerze Kolumba z Kanady z przeznaczeniem dla wieluńskiego szpitala, DPS w Skrzynnie i wypożyczalni Fundacji.

Darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i współpracownikom za bezinteresowną i ofiarną pracę dla człowieka w potrzebie oraz ks. biskupowi i duszpasterzom wieluńskim za duchowe wsparcie dla działań Fundacji podziękował prezes Andrzej Chowis.

Podziel się:

Oceń:

2019-03-05 07:45

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: kolejna papieska Msza św. z jezuitami

erin.kirkland / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

W czwartek 7 sierpnia na porannej Mszy św. w Watykanie papież Franciszek ponownie gościł swoich współbraci zakonnych. Tym razem była to grupa tzw. instruktorów trzeciej probacji, czyli odpowiedzialnych za ostatni etap jezuickiej formacji, nazywanej także „drugim nowicjatem”.

Więcej ...

Rozpoczynają się egzaminy maturalne

2024-05-07 07:10

Adobe Stock

Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 7 do 24 maja. Ich terminy z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sesja egzaminów ustnych potrwa do 11 do 25 maja. Ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.

Więcej ...

Modlitwa o pokój nie ustaje na Jasnej Górze

2024-05-07 17:36

Jasna Góra/Facebook

Od pierwszych dni wojny w Ukrainie, na Jasnej Górze trwa modlitwa o pokój. Dziś w Kaplicy Matki Bożej Mszę św. w tej intencji sprawował bp diec. kijowsko-żytomierskiej, Witalij Krywicki. - Wojna jest wyzwaniem dla całego świata. Nie zawsze rozumiemy jaka jest Boża wola. Chcę modlić się o pokój, którego pragnie Bóg - mówił.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Kościół

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...